Prowadzona przeze mnie Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Lubinie zajmuje się pomocą prawną zarówno dla osób poszkodowanych w wypadkach, jak i dla ich rodzin. Nie jesteśmy jedną z tzw. firm odszkodowawczych – które są jedynie pośrednikiem pomiędzy poszkodowanym, a prawnikiem (radcą prawnym lub adwokatem). W mojej Kancelarii od samego początku trafiacie do Państwo do adwokata, który będzie prowadził Państwa sprawę i reprezentował przed ubezpieczycielem czy sądem. Takie rozwiązanie przede wszystkich znacznie obniży Państwa koszty, ale też da poczucie bezpieczeństwa i nieprzypadkowości.

W tego rodzaju sprawach możemy zaproponować korzystne wynagrodzenie w formie prowizji od uzyskanego odszkodowania, które dodatkowo motywuje nas do skutecznego egzekwowania Państwa roszczeń. Oznacza to również brak ryzyka finansowego po Państwa stronie.

Nawet gdy uzyskałeś już odszkodowanie, u nas możesz dowiedzieć się, czy wypłacona kwota nie jest za niska! Podejmujemy się spraw trudnych.

Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę szkody nawet w przypadku, gdy sprawca nie został zidentyfikowany lub uciekł z miejsca wypadku.

Proponujemy Państwu kompleksową usługę zastępstwa procesowego, w poniższych sprawach.

Szkody na osobie

urazy, uszkodzenia ciała, cierpienia psychiczne powstałe wskutek:

W Lubinie nie rzadko dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Czy wiesz, że odszkodowanie należy się pierwszemu, nawet w sytuacji gdy był nietrzeźwy lub próbował przejść przez jednie w niedozwolonym miejscu, chyba że była to jedyna przyczyna wypadku?

Czy wiesz że?

Odszkodowanie może zostać przyznane nawet w przypadkach, w których dana osoba nie posiadała założonego kasku lub pasów bezpieczeństwa.

Do odszkodowania mają prawo również pasażerowie samochodu sprawcy.

Jako poszkodowanych rozumiemy bliskich osoby zmarłej, jeżeli nie ponoszą oni wyłącznej winy za spowodowany wypadek albo są dziećmi poniżej 13 roku życia.

Czy wiesz że?

Do odszkodowania mają prawo najbliżsi członkowie rodziny tacy jak dzieci, małżonkowie, rodzeństwo, wnuki jak również osoby, które znajdowały się w nieformalnych związkach z osobą zmarłą.

Nie można wykluczyć sytuacji, że zmarły przyczynił się do spowodowania wypadku. Czy w takiej sytuacji rodzinie należy się odszkodowanie? W przypadku kiedy straciłeś w wypadku bliską osobę, masz prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie. Dodatkowo, jeżeli w związku z doznaną utratą osoby bliskiej pogorszyła się Twoja sytuacja życiowa, posiadasz prawo do wystąpienia o odszkodowanie. Jeśli Twoje roszczenie nie przekroczy 75.000 zł, pozew możesz wytoczyć przed Sądem Rejonowym w Lubinie, a powyżej tej kwoty przed Sądem Okręgowym w Legnicy.

Odszkodowanie przysługuje, gdy bliska Ci osoba od wypadku przebywa w stanie śpiączki lub jest w stanie wegetatywnym, ciężkie urazy utrudniają codzienne życie i potrzebna jest stała, specjalistyczna pomoc.

Czy wiesz że?

Quisque pharetra, ipsum ultricies blandit ultricies, libero massa dapibus ex, id ultricies ipsum elit eget odio. Quisque in turpis non odio viverra dignissim ut porttitor ligula.

 

Czy wiesz że?

Lubin to miasto, w którym dochodzi stosunkowo często do wypadków przy pracy, głownie pod ziemią. Przy tego rodzaju wypadkach przysługuje odszkodowania z ZUS’u, a w sytuacji gdy wypadek miał miejsce z winy pracodawcy, jest on zobligowany do naprawienia szkody.

W sytuacji gdy zmarły przyczynił się do wypadku również przysługuje odszkodowanie.

Szkody rzeczowe

w przypadku

Szkody powstałe w wyniku odpowiedzialności zarządcy drogi (dziury w drodze, drzewo, zniszczona nawierzchnia, plama oleju) lub wykonawcy robót drogowych (wadliwa sygnalizacja, gres powodujący szkody, nieoznaczone miejsca niebezpieczne).

Podczas likwidowania szkód z OC – zaniżanie kosztu naprawy przez wymuszenie użycia nieoryginalnych części zamiennych.

Odmowa opłacenia holowania, zastępczego auta, parkingu oraz żądanie faktur źródłowych.

Zaniżanie całkowitej wartości pojazdu, ustalenie całkowitej szkody przy koszcie naprawy mniejszej niż cena pojazdu.

W przypadkach wypadku lub kradzieży – kopiowanie kluczy, kwestionowanie wersji poszkodowanego, nielegalne wprowadzanie na obszar celny Rzeczpospolitej Polskiej.

Masz pytania?

profesjonalna pomoc prawna dla osób fizycznych i firm

tel. 887 700 710 / lubin.adwokat@gmail.com